טיפים שימושיים לברזים

כיצד מומלץ לבחור ברז? ומה כדאי לבדוק במעמד הקנייה?

- מומלץ לברר מי היצרן, היבואן או המשווק של הברז.
- האם מדובר בחברה עם מערך שירות יעיל ומסודר שביכולתה לתת מענה רציני לבעיות האינסטלציה של הלקוח. 
- מומלץ לרכוש ברז מוכר ואמין אשר עמידותו לאורך שנים מוכחת, גם אם מחירו יותר יקר. 
- מומלץ לבדוק האם הברז עומד בסטנדרטים של מכון התקנים הישראלי. 
- יש לדרוש תעודת אחריות. חברות רציניות יעניקו לך אחריות עד ל-8 שנים ואף יותר.
- כדאי להתאים את הברז לסגנון העיצוב של הבית ולייעודו. חברות עם מערך שירות לקוחות מסודר ויעיל מעמידות לרשות לקוחותיהם אדריכלי פנים הנותנים שירותי יעוץ על מנת לסייע ללקוח להתאים את הברז לסגנון הכללי של הבית. המטרה היא לשלב ולהתאים את הברז לעיצוב הבית, ובעיקר וחשוב יותר: ברז סולידי לא ימאס.

כיצד מומלץ ולתחזק את הברזים בכל בית ולהאריך את חייהם?

- יש להימנע מלהביא במגע את הברזים עם חומרים המכילים כוהל, חומצות, חול, אקונומיקה וכדומה. חומרים אלו עלולים לגרום נזק לפני השטח של הברז. יש להשתמש בחומרי ניקוי עדינים, גם הם מנקים ביעילות וביסודיות. 
- מומלץ לפרק מידי פעם את מעדני הברז והמזלפים ולהשרותם בחומץ למשך 20-40 דקות, ולאחר מכן לשטוף היטב במים פושרים ( מומלץ לחזור על הפעולה לפחות פעם בחודשיים ).
- אבנית שהצטברה על גבי הברז יש לנקות באמצעות חומץ ביתי טבעי 5% ולשטוף היטב במים פושרים. 
- מומלץ להמנע מלהשתמש בצמר פלדה או בסקוטש ברייט ובמקום זאת להשתמש במטלית לחה ותעשה את העבודה ביעילות.
- על מנת לשמור על המראה המבריק של הברז, יש להקפיד לאחר כל שימוש לנקות במטלית רכה ויבשה את השטחים המצופים והצבועים.
- ברזים הצבועים בצבעי עשן, זהב, נחושת ופליז מוברש, יש לנקות אך ורק עם מטלית לחה ורכה, ללא חומרי ניקוי ודטרגנטים

הוראות ניקיון וטיפול מונע לכיורי מטבח

SILACRON 2000 כיורי סילקרון 
משקעי אבנית - משקעי האבנית הינם נשאי הליכלוך העיקריים במטבח ובאמבט. האבנית הולכת ומצטברת והופכת לשכבה עבה, בעיקר בתחתית הכיור, שכבה נקבובית זו סופגת לכלוך (למשל מקפה או תה) ומשנה את צבע הכיור, לפיכך מומלץ להקפיד על מניעת הצטברות משקעי אבנית מראשיתם ע"י הסרה קבועה אחת לשבוע באמצעות חומץ רגיל, או מסיר אבן ביתי, יש להקפיד על הוראות יצרן ולהימנע ממגע ארוך של חומרים חריפים עם הכיור 
לאחר הסרת האבנית יש לשטוף היטב את הכיור במים , לייבשו , ולמרוח אותו בחומר לצמצום התהוות האבנית BLANCO CLEAN R-7

ניקוי שוטף - לניקוי מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי בייתים. כתמים שמקורם אינו ממשקעי אבנית, כגון סימני מתכת הנגרמים ע"י סכו"ם וכלי בישול ניתן להסיר BLANCO CLEAN במהירות וללא חשש באמצעות קרם ניקוי
ניקוי לכלוך קשה להסרה יבוצע באמצעות מברשת בעלת זיפי ניילון ובחומר ניקוי, אין להשתמש באבקות ניקוי על בסיס חול
SILACRON 2000 הינו חומר הומוגני קשיח ביותר, למרות זאת במשך השנים עלולים פני המשטח לאבד מעט מהברק שלהם עקב חיכוך מתמיד עם סכו"ם וכלי בישול. עם זאת תפקוד הכיור לא ייפגם, השימוש בסלסלת הכלים מומלץ, היא עשויה להגן על הכיור מפני אובדן הברק. נוזלים מכתימים במיוחד כגון : מיץ פטל, קולה, מיץ דובדבנים, נוזלי סלק, צבעי טקסטיל ודיו, ניתן להסיר בקלות באמצעות BLANCO CLEAN R-7.
כתמים של צבעי שמן, צבע אינדיגו, טוש ודיו של עט כדורי ניתן להסיר באמצעות אלכוהול, או אצטון או אקונומיקה. יש לדאוג שחומר הניקוי יבוא במגע עם פני הכיור למשך זמן מועט בלבד, על מנת למנוע דהיית הברק.

כיורי נירוסטה 
יש לנקות במטלית רכה, מים חמים ותמיסת סבון, או בחומר ניקוי מיוחד לניקוי נירוסטה, כגון : קרם לא שורט פנטסטיק, M3, ונירוסטקל. להברקת הנירוסטה מומלץ להשתמש לאחר הניקוי ב- blanco polish. החומרים ניתנים לרכישה במרכולים או במחסנים